BusinessLaw-Women

Határozd el magad most !

 

Nagyon örülök, hogy egyre többen olvassátok a blogot. Tudom, hogy többen várnátok több bejegyzést, én pedig segíteni szeretnék. Elnézést kérek a kimaradt néhány hétért, ígérem, hamarosan bepótolom az elmúlt időszakot.

Számtalan női témát fogunk még elemezni, hiszen mi nők igen sokoldalúak és kreatívak tudunk lenni. Mindazonáltal tudom, hogy sokan már várják a vállalkozási szféráról szóló bejegyzéseket. Most tehát elhatároztam magam én is, így induljon az első cikk a vállalkozás világáról.

Baj van az indulással, avagy minden kezdet nehéz…

Éled a mindennapi életed, miközben úgy érzed, hogy leharcol a családod, a munkahelyed. Tudod, hogy sokkal többre lennél képes, vágysz arra, hogy sikeresebb, fittebb, csinosabb, önállóbb és főleg szabad legyél.

Az erkölcsi- és anyagi függetlenséget úgy tudod elérni, ha kilépsz a megszokott, ugyanakkor egyáltalán nem biztonságos komfortzónádból és elindulsz a saját – célzottan megtervezett – utadon. Sokan úgy gondolják, hogy az alkalmazotti lét biztonságos, mert minden hónapban kapunk fizetést, azt jól-rosszul be lehet osztani. A tény azonban az, hogy a munkahelyedről bármikor elküldhetnek, és ma állást találni 6 hónap – 18 hónap között lehet (álláshirdető oldalak statisztikai adata !), arról nem is beszélve, hogy nagy hányadában nem abban a pozícióban fogsz elhelyezkedni, melyet szíved szerint választanál. A fizetésekről tudjuk, hogy méltánytalanul kevés, ahhoz, hogy jól érezzük magunkat, sokkal több pénzre volna szükség. Ha folyton kopejkázik a család, akkor mindenki frusztrált – rosszabb esetben beteg – lesz, a válások nagy százalékára ezért is kerül sor. Tehát úgy gondolom, kimondható, hogy az alkalmazotti lét jobb, mint a semmi, de igen szegényes életvitelt tud biztosítani. 

Mi legyen a motiváció?

Ha tudod, hogy nem úgy élsz, ahogyan szeretnél, de még nem sikerült motiválnod magad a váltásra, most gondolkodásra késztetlek. Mit szólnál hozzá

  • ha azt a munkát végezhetnéd, mely a személyiségedből fakad, amit imádnál?
  • ha szabad lennél, a saját idődet Te magad oszthatnád be?
  • ha jutna időd a családodra, a gyermekeidre?
  • ha nem lenne gond elutazni egy nyaralásra vagy wellness-hétvégére?
  • ha lenne megfelelő kereted megvásárolni mindent, amire szüksége van a családodnak?
  • ha tudnál magadra elegendő időt fordítani, csinos ruhákat vehetnél, rendszeresen fodrászhoz járhatnál, stb.?
  • ha lenne időd nyugodtan leülni a barátnőddel beszélgetni egy kávézóban?
  • ha megtetszik egy iskola, tudsz jelentkezni, mert nem jelent gondot kifizetni az árát?

Sorolhatnám még, de nagyjából ezt éred el azzal, ha elindulsz a saját utadon és vállalkozást indítassz. Ugyan a saját lábadra kell állnod, és felelősséget kell vállalni az életedért, mégis hatalmas a különbség az elérhető életszínvonal tekintetében. Még az is lehet, hogy többet fogsz dolgozni, mint most, azonban az a munkavégzés nem lesz megterhelő számodra, hiszen bármikor van lehetőséged arra, hogy egy-két nap szabadidőt biztosíts magadnak, ha arra lenne szükséged. 

 Hogyan kezdjem el?

Ha alkalmazott vagy, ne add fel azonnal az állásodat, hiszen az felelőtlenség lenne. Mindennek a lényege a folyamatosság. Semmi nincs máról holnapra. Ha 18 év feletti diák vagy, GYES-en lévő anyuka, aktív nyugdíjas vagy álláskereső, akkor többnyire van időd foglalkozni a megvalósítással.

Mindenekelőtt arra ösztönözlek, hogy végezz el egy önismereti-üzleti tréninget. Ennek nagyon komoly jelentősége van, bár sokan nem veszik komolyan vagy nem értik a létjogosultságát. Amíg nem ismered meg teljesen önmagad, a határaidat, azt, hogy mi lapul a lelked mélyén, addig 50 % esélyed van arra, hogy rossz irányban fogsz elindulni. Teljesen mindegy, hogy mostanáig hogyan éltél, milyen szakmában dolgoztál, milyen munkahelyeken. A sikeres vállalkozáshoz ennél sokkal többre van szükséged. Pontosan tudnod kell, hogy mire vagy képes és mire nem, hol van szükség fejlődésre, változtatásra, teljes megújulásra és azt hogyan érheted el. Tesztelned kell a kommunikációdat, a játszmáidat, az egyéniségedet, a stílusodat, stb. Ez mind-mind szerepet fog játszani abban, hogy elmenekülnek-e az ügyfelek tőled vagy ajánlani fogják sikeres vállalkozásodat. Hiába a sok hirdetés, ha a személyes kommunikációval baj van. 

Milyen károk érnek, ha nem ismered önmagad? című cikk alján lévő linkről tudsz jelentkezni a life and business coaching (életmód és üzleti tanácsadó) tréningre. 

valt1

 

Második lépésben írd össze, hogy milyen munkákat végeznél szívesen, milyen szakmák a neked valók. Mérd fel, hogy a kívánt tevékenységek végzéséhez megvannak-e a szükséges végzettségeid, vagy van-e olyan megbízható barátod, ismerősöd, vagy családtag, akik segítségével megvalósítható lenne a tevékenységek végzése. Nem véletlen írtam utoljára a családtagot, mert sajnos előfordul, hogy vállalkozás esetén a családtag összekeveri a munkát a magánélettel, tehát csak olyan családtaggal vállalkozz, aki el tudja különíteni a férj-feleség és a munkatárs szerepköröket. Természetesen nem szükséges együtt dolgoznod senkivel sem, ha nem szeretnél. Egyedül is tudsz céget alapítani és sikeres lenni. Ebben a lépésben most az a cél, hogy az ötleteid terveket öltsenek, a tervek pedig valóságos célokká váljanak. Írd hát le az elképzeléseidet, a különböző szakmáknak, tevékenységek tartalmának nézz utána a google-n. Ez is egy folyamat tehát, mire összeáll a pontos kép, eltelhet akár egy-két hét is. Akkor vagy készen, ha egyértelmű a cél (célok) és a hozzá kapcsolódó szakmai tevékenységek. Tudod, hogy Te vagy akár ketten-hárman mit fogtok csinálni.

Harmadik lépésben képzeld el, hogy van egy saját céged, ahol dolgozol. Mi lesz a cég neve, mely a tevékenységed reprezentálja? Hol lesz a cég ügyintézési helye, székhelye? Online vállalkozás lesz vagy irodát, üzletet szeretnél nyitni? Képzeld el, hogy sikeresen működik a céged. Hogyan dolgoznál? Vagy milyen főnök lennél?

Negyedik lépésben találd ki, mi legyen a honlapod neve, gyűjtsél fotókat. A fotóknál nagyon fontos, hogy jogtiszta legyen, tehát ne a google-ról tölts le, hanem jogtiszta forrásokat használj. Erről a következő cikkben fogok írni részletesen. Honlapot létrehozni kb. 1 hónap munkája, a cégbejegyzés egy nap. Ezért tehát előbb legyen meg a honlap, a kikristályosodott cél, azután ráérsz céget alapítani. Akkor már biztonsággal fogod tudni, kinek mi lesz a dolga a cégben, kell-e alkalmazott vagy sem. 

Most ennyi feladatot adok neked 🙂

 

valt

 

A következő cikkben részletesen fogok írni arról, hogy minimum mennyibe kerül egy vállalkozás elindítása, miben tudsz gondolkodni.

Kellemes időtöltést kívánok !

Várnay Krisztina

 

 

 

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Dolgozz Azonnali Munkahelyek says:

    Erről van szó ! Szuper jó írás!


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!